Шилдэг кино
Намайг нэрээрээ дуудаач - Лука Гуаданьино
Цөвүүн цаг - Найруулагч Жо Райт
Данкирк - Найруулагч Критофер Нолан
Гар - Найруулагч Жордан Пил
Шүрэн цох - Найруулагч Грета Гервиг
Үл үзэгдэх шаглаас - Найруулагч Пол Томас Андерсон 
Нууц бичиг баримтууд - Найруулагч Стивен Спилберг
Ялагч - Усан төлөв - Найруулагч Гиермо дель Торо

Миссури мужийн Эббинг дэх гурван самбар - Найруулагч Мартин МакДона

 

Шилдэг эрэгтэй жүжигчин  
Тимоте Шаламе - Намайг нэрээрээ дуудаач 
Дэниел Дэй-Льюис - Үл үзэгдэх шаглаас 
Дэниел Калуяа - Гар
Ялагч - Гэри Олдмен - Цөвүүн цаг 

Дензел Вашингтон - Роман Ж.Израйл, Еск.

 

Шилдэг эмэгтэй жүжигчин 
Салли Хоукинс - Усан төлөв 
Ялагч - Фрэнсис Макдорманд - Миссури мужийн Эббинг дэх гурван самбар

Марго Робби - Би, Тоня
Сирша Ронан - Шүрэн цох
Мерил Стрип - Нууц бичиг баримтууд

 

Шилдэг эрэгтэй туслах дүр
Ялагч - Сэм Рокуэлл - Миссури мужийн Эббинг дэх гурван самбар.
(Аль 2009 онд Сар киногоороо авах байсан юм.)   

Уиллем Дэфо - Флорида төсөл
Вүди Харрельсон - Миссури мужийн Эббинг дэх гурван самбар
Ричард Женкинс - Усан төлөв 
Кристофер Пламмер - Дэлхий дээрх бүх мөнгө

 

Шилдэг эмэгтэй туслах дүр
Мэри Ж.Блайж - Шаварт ферм
Ялагч - Эллисон Женни - Би, Тоня

Лесли Мэнвилл - Үл үзэгдэх шаглаас 
Лори Меткалф - Шүрэн цох 
Октавиа Спенсер - Усан төлөв

 

Шилдэг хүүхэлдэйн кино 
Босс бэйби - Том МакГрат 
Талх хожигч - Нора Твоми, Антонио Лео 
Ялагч - Коко - Ли Ункрич, Дарла К.Андерсон

Фердинанд - Карлос Салдана, Лори Форте
Хайрт Винсент - Дорота Кобиела 

 

Шилдэг кино зураглаач 
Ялагч - Ирэн дээр гүйгч 2049 - Рожер Дикенс

Цөвүүн цаг - Бруно Делбонел
Данкирк - Хойтэ фон Хойтема
Шаварт ферм - Рэчел Моррисон
Усан төлөв - Дан Лосцен

 

Шилдэг костюм дизайн
Ялагч - Үл үзэгдэх шаглаас - Марк Бриж

Ханхүү ба гоо бүсгүй - Жакелин Дюран 
Цөвүүн цаг - Жакелин Дюран 
Усан төлөв - Льюс Секуэра
Викториа Абдул хоёр - Консолата Бойл 

 

Шилдэг найруулагч
Данкирк - Кристофер Нолан 
Гар - Жордан Пил 
Шүрэн цох - Грета Гервиг
Үл үзэгдэх шаглаас - Пол Томас Андерсон
Ялагч - Усан төлөв - Гиермо дель Торо


 

Шилдэг баримтат кино
Ялагч - Икарус - Брайн Фогел

Абакус - Стив Жеймс
Зүс царай ба тосгод - Аньес Варда
Алеппогийн сүүлчийн хүмүүс - Ферас Фаяад
Чадалтай арал - Енс Форд 

 

Шилдэг эвлүүлэг
Нялх жолооч - Пол Махлис
Ялагч - Данкирк - Ли Смит
 

Би, Тоня - Татьяна С.Риегел
Усан төлөв - Сидней Волански
Миссури мужийн Эббинг дэх гурван самбар - Жон Григори

 

Шилдэг гадаад хэлээрх кино
Ялагч - Гайхалтай эмэгтэй - Чили

Доромжлол - Ливан
Хайр үгүй - Орос
Бие хийгээд сэтгэлийн тухай - Унгар
Дөрвөлжин - Швед 

 

Шилдэг хөгжмийн зохиол
Ялагч - Усан төлөв - Александр Депла

Данкирк - Ханс Циммер
Үл үзэгдэх шаглаас - Жонни Гринвүд (Радиохэид хамтлагийн гитарчин)
Оддын дайн: Сүүлчийн Жедай - Жон Уилиамс 
Миссури мужийн Эббинг дэх гурван самбар - Картер Бурвел

 

Шилдэг сэдэвлэсэн кино зохиол
Ялагч - Намайг нэрээрээ дуудаач - Жэймс Айвори

Гамшгийн уран бүтээлч - Скот Ньюштадтерь
Логан - Скот Франк, Жэймс Мангольд 
Моллигийн тоглоом - Аарон Соркин
Шаварт ферм - Виргил Уилиамс

 

Шилдэг эх кино зохиол
Ялагч - Гар - Жордан Пил


Хүнд өвчтөн - Эмили Гордон, Кумайл Нанжиани 
Шүрэн цох - Грета Гервиг
Усан төлөв - Гиермо дель Торо
Миссури мужийн Эббинг дэх гурван самбар - Мартин МакДона